Будівництво та ремонт димоходів

Що таке сучасний димар?

Не всі знають, що сучасний димар бажано виготовляти  з нержавіючої сталі. Та ще й різної товщини і марки. Насамперед необхідно знати, яке з опалювального обладнання потребує димовідвод? Це можуть бути:

• газові котли або колонки;
• рідкопаливні котли або генератори;
• твердопаливні котли, печі, каміни, буржуйки, топки, плити .

Відрізняються вони один одного типом палива, температурою і хімічним складом продуктів згоряння. Тому при пошуку і виборі димових труб переконайтеся в тому, що марка нержавіючої сталі, з якої вони виготовлені, відповідає запланованим умов експлуатації. Крім різного складу продуктів згоряння, який впливає на вибір марки нержавіючої сталі, не варто також нехтувати товщиною нержавіючих труб і фасонних частин димаря.

Так у газових опалювальних котлів та колонок малої та середньої потужності відходять гази мають не високу температуру. Вони швидше будуть нагрівати тонкі стінки димоходу, ніж товсті. Відповідно конденсату в таких системах димоходів буде менше. Вони будуть швидше нагріватися і створювати необхідну тягу.

Нержавіючі труби для відводу продуктів згорання від камінів, печей, топок, буржуйок піддаються впливу високих температур. Це іноді призводить до деформації елементів димаря (внаслідок неправильного монтажу), їх прогорання (через неправильно обраної товщини і марки нержавіючої сталі), а також повної розбиранні (в разі нехтування лінійними розширеннями металу). Щоб подібні випадки не сталися з Вашим димоходом, переконайтеся в компетентності монтажної фірми, правильності обраної марки сталі та її товщини.

Визначившись з обладнанням, матеріалом і товщиною сталі, Вам належить ще вибрати місце установки димоходу. Іншими словами, необхідно скласти маршрут руху диму назовні приміщення. Ідеальним напрямком руху видаляються газів буде, звичайно ж, вертикаль від низу до верху. І ця вертикаль може проходити всередині або за межами приміщення.

Всередині приміщення димові труби, найчастіше, встановлюються в цегляній або гіпсокартонної шахті. Додаткова теплоізоляція в цьому випадку не обов'язкова. Такий «внутрішній» спосіб установки димоходів з нержавіючої сталі має свої переваги (надійність, дешевизна) і недоліки (втрата корисної житлової площі і вага). У деяких випадках він дозволяє використовувати теплову енергію димових нержавіючих труб для додаткового обігріву приміщень.

Зовнішній варіант установки димоходу вимагає обов'язкової теплоізоляції димових труб від впливу низьких температур навколишнього середовища і несприятливих погодних умов, а так само їх правильного складання та кріплення.

У пошуках потрібного Вам димоходу скористайтеся можливістю отримання безкоштовної консультації нашого фахівця. Це допоможе уникнути багатьох проблем з відводом продуктів згоряння від опалювального обладнання. Ми завжди раді поділиться своїм досвідом і знаннями .