Повернення грошей заощадливим споживачам

Всі споживачі комунальних послуг зобов`язані встановити лічильники
07.08.2017
Реконструкція газових котлів старого зразка
04.09.2018

Як отримати гроші за економію по «комуналці» до 700 грн.

Субсідіантам з електроопаленням квартир, які заощадили  150 кВт-год , Кабмін обіцяє видати по 135 грн.

В українців, що мають субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, але не використовують їх в повному обсязі, залишилося менше місяця, щоб скористатися своїм правом на отримання «живих» грошей за економію енергоресурсів. Про це нагадав віце-прем’єр Павло Розенко. У Мінсоцполітики радять субсідіантам поспішити — часу залишилося до 1 вересня.

ЩО ПОКЛАДЕНО. За інформацією Кабміну, в списки для отримання грошової компенсації за економію включені близько 2 млн чоловік. Тобто кожна третя сім’я може отримати від держави 700 грн при економії не менше 100 куб. м газу і 135 грн при економії не менше 150 кВт * год «струму», але тільки за умови, що він використовується для обігріву житла, а не для для його освітлення. Якщо зекономлено менше, то сума виплати пропорційно знизиться, а ось економити більше нормативів сенсу немає — на суму компенсації це не відіб’ється.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ. Як роз’яснив Розенко, тим, у кого є економія, звертатися потрібно до підрозділу Мінсоцполітики за місцем проживання. «З 1580 підприємств, що надають послуги з електро- і газопостачання, вже 1550 подали органам соцзахисту населення списки (споживачів, у яких є переплата. — Авт.)», — сказав Розенко. Всі, хто звернеться до органів соцзахисту з заявою і буде в списках, повинні написати заяву на отримання компенсації. Поки за грошима, за даними Мінсоцполітики, звернулися менше половини тих, кому вона покладена, — близько 800 тис. чол.

«У нас вдома встановлено електроопалення. Як пенсіонери, ми з чоловіком отримуємо субсидію, але повністю її не використали, — розповіла нам мешканка міста Корсунь-Шевченківський на Черкащині Марина Жарова. — Ми дізналися зі ЗМІ, що держава повертає частину зекономлених грошей, прийшли з паспортом і квитанціями на оплату в міськвідділ соцполітики, написали заяву на повернення грошей. Квитанції не знадобилися, так як ми були в списках. Гроші — 135 грн, нам обіцяли перерахувати на картку у вересні «.

А ось у жителя Київщини Володимира Похитун заяву на повернення 700 грн за зекономлений газ не прийняли, так як його не виявилося в списках, хоча у нього все квитанції про оплату на руках.

За словами директора департаменту соцдопомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченко, орган соцзахисту повинен був взяти заяву і ксерокопії платіжок і зробити запит постачальникам газу. Але буде швидше якщо, крім заяви, субсідіант особисто звернеться до постачальників послуг. «Громадяни, які заощадили енергоресурси, можуть до 1 вересня звернутися в органи соцзахисту, вказавши реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати гроші. Виплати відбудуться у вересні-жовтні», — уточнив Музиченко.

ЕКСПЕРТИ. Старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький назвав виплати першим кроком до монетизації субсидій: «Поки можуть бути складності, неточності, але влада стимулює людей до економії».

А ось директор енергопрограмм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський вважає систему компенсацій недосконалою: «Багато субсідіанти заощадили набагато більше газу і електрики, а їм повернуть гроші лише за 100 кубів газу, або 150 кВт * год. При цьому держава ніяк не заохочує людей, які не отримують субсидії, але за свої кошти утеплюють житло, щоб менше витрачати енергоресурсів «.